تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
2549
  
همایون: رضا پهلوی قهر کرده است /شاهزاده در انزوا ؟!
   

در حال بارگزاری...

همایون: رضا پهلوی قهر کرده است /شاهزاده در انزوا ؟!

15:05  1396/05/19  

شهرام همایون از قهر شاهزاده رضا پهلوی خبر داد و از وی دلجویی کرد .

چندی قبل و همزمان با سالگرد فوت محمدرضا پهلوی ، بزرگداشتی در محل آرامگاه وی (شهر قاهره در مصر) صورت پذیرفت . این مراسم که با فراخوان شهرام همایون مدیر و مجری تلویزیون لس آنجلسی "کانال1" متفاوت تر از سالهای گذشته برگزار گردید، حاشیه هایی نیز به همراه داشت. از جمله دیدار شهرام همایون با فرح پهلوی .
در این دیدار فرح پهلوی از قهر رضا پهلوی با سلطنت طلبان و شورای ملی ایران پرده برداشته است .
در فایل صوتی که اخیرا از رضا پهلوی افشا گردید ، وی سلطنت طلبان را افرادی "حسود" خوانده بود که "چشم دیدنش" را ندارند و رسانه های لس آنجلسی را "فکستنی" یاد کرده بود.
از سوی دیگر، شاهزاده با تاسیس شورای ملی در تلاش بود تا خود را به عنوان چهره ای دموکرات و فعال حقوق بشری جلوه دهد . این در حالیست که وی چندی قبل در مصاحبه با آسوشیتد پرس گفته بود : " بنا نیست بعد از روی کار آمدن در ایران، تمام سپاهی ها را اعدام و تیرباران کند" ( اشاره ای تلویحی به حذف و ترور مخالفان و منتقدان پس از روی کار آمدن در ایران ).
بسیاری بر این باورند که رضا پهلوی فردی ترسو و فاقد کاریزمای لازم جهت رهبری جریان اپوزسیون است . شاهزاده ای که تامین منافعش را بر هر چیزی ترجیح داده و یک روز با سلطنت طلبان هم پیمان می شود و روزی دیگر با فعالان حقوق بشری در لابی های اسرائیل! . حتی به ادعای برخی منابع، وی با جمهوری اسلامی نیز تعاملاتی بر سر تامین منافع شخصی داشته است.
حالا با انحلال شورای ملی و آشفتگی تلویزیون افق (متعلق به رضا پهلوی) عملا شاهزاده نه راه پیش دارد و نه راه پس و عملا در انزوا قرار گرفته است . این در حالیست که تلاش شهرام همایون برای نزدیک شدن مجدد به خانواده پهلوی از جمله به شهبانو فرح و شاهزاده رضا ، به طرز قابل تاملی افزایش یافته است.
به زودی اطلاعات تازه ای از مسائل پشت پرده و تحولات اخیر اپوزسیون ایران منتشر خواهد شد .
نظر دهید
مطالب مرتبط