تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان

عبور بی بی سی از اصلاح طلبان، شکست جنبش سبز حتمی است

بی بی سی

پاسخگویی گزینشی، ابتکار بی بی سی برای فرار از انتقادها

بی بی سی همواره مدعی  پاسخگو یی به انتقادات مخاطبین خود بوده است. اما سانسور انتقادات مخاطبین و فرار از پاسخگویی به آنها در انتقاد به  عملکرد بی بی سی در ناآرامی های اخیر ایران  چیزی خلاف ادعای این رسانه را نشان می دهد

ملکه، همه کاره ای در پشت پرده

ششم فوریه سالروز شروع سلطنت ملکه بریتانیا است. به همین مناسبت نگاهی اجمالی کرده ایم به برخی اختیارات و قدرت سیاسی ملکه در انگلیس و نقش تأثیرگذار او را یادآوری می کنیم.

بی بی سی نگران وضعیت بازداشت شدگان! چرا؟

عملکرد بی بی سی نشان می دهد که پرداختن این رسانه به موضوع بازداشت شدگان نا آرامی های اخیر ایران، فراری رو به جلوست تا کسی این رسانه را متهم به جوسازی و تحریک جوانان ایرانی نکند.

چرا بی بی سی آتش زدن پرچم ایران را پخش نکرد؟

چرا بی بی سی فارسی در روزهایی که به پوشش اعتراضات و ناآرامی های ایران می پرداخت، تصاویر پایین کشیدن پرچم ایران و آتش زدن آن را پخش نکرد؟ این سانسور خبری چه دلیلی داشت؟

 • بی بی سی؛ از حرف تا عمل

  در حالی که بی بی سی ادعا می کند تا از صحت خبری اگاه نشود به انتشار آن نمی پردازد؛ با نگاهی به اخبار این رسانه در روزهای اخیر و در جریان ناآرامی های ایران خواهیم فهمید که اخبار کذب سهم به سزایی در بخش های خبری این شبکه دارد.

 • مجری زن بی بی سی در اعتراض به تبعیض استعفا داد

  کری گریسی سردبیر بی بی سی به دلیل تبعیض و نابرابری دستمزد زن و مرد از کارش استعفا داد.

 • دروغ بی بی سی در هوای مه آلود بعد از آشوب

  در حالی که با انتشار خبر درکشته شدن محسن عادلی در بازداشتگاه این خبر توسط فرماندار و رئیس پلیس دزفول تکذیب شد اما بی بی سی همچنان به تلاش خود برای انتشار این خبر کذب ادامه می دهد.

 • دست پیوند بی بی سی و آمد نیوز در نا آرامی های ایران

  اگر چه همواره مدیران بی بی سی و آمد نیوز سعی در نشان دادن اختلاف خود با یکدیگر داشته اند اما ارتباط مجریان بی بی سی با مدیران کانال آمد نیوز در کنار تبلیغ آن از نکات سوال برانگیزی است که همراهی این ذو رسانه را با یکدیگر را بیش از پبش آشکار می کند.

 • بی بی سی از تبلیغ آمدنیوز در آشوب ها تا تکذیب

  با راه اندازی کانال آمد نیوز بی بی سی همواره تلاش کرد تا اختلاف خود با مسئولین این کانال را نشان دهد، اما با بررسی آنها نزدیکی و همکاری این دو رسانه آشکار می شود.

 • خبرنگار بی بی سی: در فلسطین خبری از اعتراض نیست!

  عملکرد بی بی سی در مواجهه با موضوع فلسطین را می توان بازتاب سیاست های مدیران و برنامه ریزان این شبکه دانست در چنین شرایطی کارکنان بی بی سی فارسی اختیاری از خود برای بیان واقعیت ها ندارند.

پرونده ویژه