تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان

پایان داعش؛ سردرگمی بی بی سی

بی بی سی

فرار مالیاتی ملکه به قیمت محروم کردن مردم

انتشار اسناد سرمایه‌گذاری ثروتمندان جهان در مخفیگاه های مالیاتی،که به قیمت محروم کردن میلیون ها شهروند از در امدهای مالیاتی انجام شده واکنش هایی را به همراه داشته است. در این بین نام ملکه بریتانیا نیز به چشم می خورد اما بی بی سی فارسی می گوید:"این تبادلات مالی از نظر قانونی هیچ تخلفی محسوب نمی‌شوند. "

بر خلاف ادعای بی بی سی؛ بوریس جانسون: نازنین زاغری در حال آموزش روزنامه‌نگاری بوده است

صحبت وزیر خارجه انگلیس درباره نازنین زاغری راتکلیف که به جرائم امنیتی در ایران محکوم شده باعث شد رسانه‌های انگلیس او را برای به گفته آنها تصحیح "اشتباه" خود تحت فشار قرار دهند.

نمایش غیر واقعی بی بی سی از حقوق زنان بریتانیایی

بی بی سی فارسی  با چشم پوشی و سانسور رفتارهای ضدبشری مقامات و مراجع رسیدگی به جرم این کشور در تلاش است تا این کشور را الگویی مناسب در زمینه حقوق بشر معرفی کند.

در واکنش به حمایت ایرانی ها از سپاه؛ بی بی سی: من یک سپاهی نیستم!

این روزها حمایت همه جانبه مردم و مقامات ایرانی با گرایش های سیاسی متفاوت از سپاه پاسداران برای بی بی سی فارسی خوشایند نبوده و باعث عصبانیت آنها شده است.

 • تلاش بی بی سی برای مذاکره مجدد ایران

  بی بی سی فارسی در راستای سیاست کشورهای اروپایی از جمله دولت متبوعش انگلیس ، ماموریت یافته تا ایران را بار دیگر به پای میز مذاکره بکشاند،تلاشی که با هدف اعمال محدودیت های موشکی ایران انجام می گیرد.

 • وقتی بی بی سی بی طرفی و انصاف را اثبات می کند!

  بی بی سی فارسی رسانه ای است که مدعی بی طرفی و انصاف در خبر رسانی است، اما عملکرد این شبکه در موضوعات مشابه پیش آمده خلاف این ادعا را نشان می دهد.

 • قهر و آشتی های بی بی سی با حسن روحانی

  درحالی که حسن روحانی پس از ارائه لیست پیشنهادی وزیران خود مورد سانسور و حمله بی بی سی قرار گرفت، با انتقاد از قوه قضائیه، بار دیگر به سرخط خبرهای این رسانه تبدیل شد.

 • عقب نشینی بی بی سی به قیمت عدم رویارویی با مردم ایران

  با هر بار مطرح شدن "جدایی حساب مردم و حکومت، در ایران" از زبان مخالفان ایران بی بی سی با تازه خواندن این صحبت ها به تبلیغ ان می پردازد اما سوال مخاطبین این رسانه ازاقدامات ضد بشری این مقامات با مردم ایران و حتی با مردم خود ، بی بی سی را وادار به عقب نشینی از مواضع خود کرده است.

 • همه پرسی برای استقلال؛آزادی خواهی یا تجزیه طلبی؟

  بی بی سی فارسی در حالی که همه پرسی برای استقلال کردستان عراق را تحولی نو می خواند همین اتفاق برای استقلال اسکاتلند را اقدامی احساسی و نادرست می داند.چرا که استقلال این کشور منافع بریتانیا و ملکه انگلیس را به خطر می اندازد.

 • بی بی سی از استقلال کردستان عراق چه می خواهد؟

  برای بی بی سی فارسی مهمتر از موضوع استقلال اقلیم کردستان عراق، تأثیر این همه پرسی بر کردهای دیگر منطقه است به خصوص کردهای ایران، ترکیه و سوریه. به همین دلیل تلاش می کند آنها را در یک فضای احساسی به مخالفت با دولتهای کشورشان تشویق کند.

پرونده ویژه