تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان

نور پهلوی، مدل موفق یا پرنسس سهل انگار؟

سطلنت طلب

یک تجزیه طلب: مریم رجوی خائن به کشور است!

علیرضا نوری زاده درباره اعتراضات اخیر در ایران، از اظهار نظرهای مریم رجوی که سابقه همکاری با صدام را در جنگ هشت ساله دارد؛ به شدت انتقاد کرد. این درحالی است که خودش نیز به خاطر همکاری با تجزیه طلبان ایران، خائن به کشور محسوب می شود.

نقش صدای آمریکا در اغتشاشات اخیر

با نگاهی به عملکرد رسانه های دولتی اپوزیسیون در طی روزهای منتهی به اعتراضات اخیر به "شواهدی" میرسیم که تئوری "توهم توطئه داشتن نسبت به آنها" را رد می کند.

پشت پرده تعطیلی تلویزیون کانال یک چیست؟

پخش برنامه های تلویزیون کانال یک از دوم آذر 96 متوقف شده است. شهرام همایون مدیر این تلویزیون علت آنرا کمبود منابع مالی عنوان کرده است. اما به نظر می رسد که این تعطیلی علت دیگری باید داشته باشد. 

 • زلزله کرمانشاه، رضا پهلوی، بنیاد نوروز و پول هایی که گم شد

  پس از حادثه ی زلزله کرمانشاه رضا پهلوی خواستار واریز کمک های نقدی به حساب "موسسه خیریه نوروز" شد. موسسه ای که متعلق به بهمن معالی زاده از دوستان نزدیک وی است و هیچ نمایندگی ای در کشور ایران ندارد!حال سوال اینجاست که این کمک ها قرار است از چه طریقی به دست مردم کرمانشاه برسد؟ و سرنوشت پول ها چه می شود؟

 • خرج اپوزسیون از کجا می آید؟ ناجیان ایران یا کاسبان تحریم! (قسمت اول)

  تخصیص بودجه های کلان علیه ایران از سوی دولت و کنگره آمریکا، سبب شده تا بسیاری از اپوزیسیون دست یاری به سوی آن ها دراز کنند. آنچه سوال برانگیز است ، منایع بودجه چند هزار میلیارد دلاری است که آمریکایی ها سخاوتمندانه میان اپوزسیون توزیع می کنند. علیرضا نوریزاده پرده از این منابع و نحوه دزدی اپوزسیون از پول ملت ایران بر می دارد.

 • 7 آبان،جدال اپوزسیون؛ از فرار رضا پهلوی تا اخلالِ جنبش ری-استارت

  حاشیه های برگزاری مراسم 7 آبان سال گذشته تا به امروز ادامه دارد . سردرگمی اپوزسیون در تحریم یا تغییر زمان برگزاری این روز از یک سو ، و مواضع ضد و نقیض رضا پهلوی از سوی دیگر، حاشیه ها بیش از پیش ساخته است.

 • خلیج عربیِ ترامپ، دردسر تازه اپوزسیون؛ از پنهان کاری تا خیانت

  استفاده از نام جعلی خلیج عربی توسط دونالد ترامپ با واکنش اپوزسیون مواجه می شود. حمایت اکثر آنان از سخنرانی ترامپ و حاشیه ای دانستنِ بحث پیرامون واژه ی خلیج عربی پشت پرده بسیاری از مسائل را آشکار می سازد.

 • دعوا واختلاف، واکنش اپوزیسیون به صحبت های ترامپ

  ترامپ در سخنرانی شب گذشته خود بجای واژه "خلیج فارس" از نام جعلی آن استفاده کرد که واکنش اپوزیسیون را در بر داشت.

 • از کردستان تا کاتالونیا; تقلای فخرآور برای گرفتن سمت در دولت ترامپ

  پس از اجرای همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق ، اکثر کارشناسان به تجزیه و تحلیل ماجرا پرداختند. هم پرسی ای که فقط اسرائیل از آن حمایت کرد.اما در بین اپوزیسیون ایران هم بودند کسانی که از این همه پرسی حمایت کرده و حق استقلال برای منطقه کردستان عراق را محفوظ دانستند. امیرعباس فخرآور از جمله همین افراد است.اما وی در حالی از حق استقلال منطقه کردستان عراق دفاع می کند که حدود 5000 کیلومتر آنطرف تر، همین حق را برای مردم منطقه کاتالونیای اسپانیا قائل نیست.

پرونده ویژه