تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان

پشت پرده تعطیلی تلویزیون کانال یک چیست؟

سلطنت طلب

زلزله کرمانشاه، رضا پهلوی، بنیاد نوروز و پول هایی که گم شد

پس از حادثه ی زلزله کرمانشاه رضا پهلوی خواستار واریز کمک های نقدی به حساب "موسسه خیریه نوروز" شد. موسسه ای که متعلق به بهمن معالی زاده از دوستان نزدیک وی است و هیچ نمایندگی ای در کشور ایران ندارد!حال سوال اینجاست که این کمک ها قرار است از چه طریقی به دست مردم کرمانشاه برسد؟ و سرنوشت پول ها چه می شود؟

خرج اپوزسیون از کجا می آید؟ ناجیان ایران یا کاسبان تحریم! (قسمت اول)

تخصیص بودجه های کلان علیه ایران از سوی دولت و کنگره آمریکا، سبب شده تا بسیاری از اپوزیسیون دست یاری به سوی آن ها دراز کنند. آنچه سوال برانگیز است ، منایع بودجه چند هزار میلیارد دلاری است که آمریکایی ها سخاوتمندانه میان اپوزسیون توزیع می کنند. علیرضا نوریزاده پرده از این منابع و نحوه دزدی اپوزسیون از پول ملت ایران بر می دارد.

7 آبان،جدال اپوزسیون؛ از فرار رضا پهلوی تا اخلالِ جنبش ری-استارت

حاشیه های برگزاری مراسم 7 آبان سال گذشته تا به امروز ادامه دارد . سردرگمی اپوزسیون در تحریم یا تغییر زمان برگزاری این روز از یک سو ، و مواضع ضد و نقیض رضا پهلوی از سوی دیگر، حاشیه ها بیش از پیش ساخته است.

خلیج عربیِ ترامپ، دردسر تازه اپوزسیون؛ از پنهان کاری تا خیانت

استفاده از نام جعلی خلیج عربی توسط دونالد ترامپ با واکنش اپوزسیون مواجه می شود. حمایت اکثر آنان از سخنرانی ترامپ و حاشیه ای دانستنِ بحث پیرامون واژه ی خلیج عربی پشت پرده بسیاری از مسائل را آشکار می سازد.

 • دعوا واختلاف، واکنش اپوزیسیون به صحبت های ترامپ

  ترامپ در سخنرانی شب گذشته خود بجای واژه "خلیج فارس" از نام جعلی آن استفاده کرد که واکنش اپوزیسیون را در بر داشت.

 • از کردستان تا کاتالونیا; تقلای فخرآور برای گرفتن سمت در دولت ترامپ

  پس از اجرای همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق ، اکثر کارشناسان به تجزیه و تحلیل ماجرا پرداختند. هم پرسی ای که فقط اسرائیل از آن حمایت کرد.اما در بین اپوزیسیون ایران هم بودند کسانی که از این همه پرسی حمایت کرده و حق استقلال برای منطقه کردستان عراق را محفوظ دانستند. امیرعباس فخرآور از جمله همین افراد است.اما وی در حالی از حق استقلال منطقه کردستان عراق دفاع می کند که حدود 5000 کیلومتر آنطرف تر، همین حق را برای مردم منطقه کاتالونیای اسپانیا قائل نیست.

 • دعوای همایون و درمانی، دست شاهزاده را رو کرد؛ رضا پهلوی، دیکتاتور کوچک

  بالا گرفتن اختلاف میان دو تلویزیون حامی شاهزاده، پرده از دیکتاتوری و مافیای خاندان پهلوی در خارج از ایران برداشته است. از سوی دیگر استعفای رضا پهلوی از شورای ملی و پس زدن او توسط سلطنت طلبان، وی را در بن بست سیاسی قرار داده است.

 • رضا پهلوی رفت گلستان و پیرزاده ماندند؛ پایان تلخِ شاهزاده در شورای ملی

  استعفای رسمی رضا پهلوی از شورای ملی ایران، عملا او را وارد دوران بازنشستگی سیاسی کرد. حالا شاهزاده دیگر نه اعتباری میان سلطنت طلبان دارد و نه میان دموکراسی خواهان. اگر چه بهره گیری و استفاده از نام و برند پهلوی، همچنان عده ای فرصت طلب را دور شاهزاده جمع خواهد کرد.

 • میخی دیگر بر تابوت سلطنت طلبی

  پس از انتشار فایل صوتی اخیر رضا پهلوی که وی در آن رسانه های لس آنجلسی را "فکسنی" خواند و از آنها ابراز ناامیدی کرد، حالا همین رسانه ها به تکاپو افتاده اند تا دوباره حمایت شاهزاده را جلب کنند. در همین راستا شهرام همایون مدیر تلویزیون کانال یک اخیرا در برنامه خود نظرسنجی ای را گذاشته که بیشتر به ضرر تفکر سلطنت طلبی است تا به نفعش.

 • فخرآور: اپوزیسیون سلطنت طلب خوش قلب اما نادان هستند

  فخر آور که این روزها بابت برخی اظهاراتش درباره فرح پهلوی مورد انتقاد برخی اپوزیسیون قرار گرفته است در برنامه خود گفت این اپوزیسیون خوش قلب اما نادان هستند.

پرونده ویژه