تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان

رهبری داخل یا خارج؛ چالش این روزهای شاهزاده رضا پهلوی و اطرافیان

حامیان رضا پهلوی و نسخه جدید آنها برای ایران

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها موسوم به FDD، یک لابی امریکایی‌ست که در «کارزار فشار حداکثری علیه مردم ایران» فعال بوده است. در بین اعضای این لابی که مشاوران غیررسمی دولت ترامپ محسوب می‌شوند، چهره‌های تندرویی وجود دارد که عمدتا به حزب لیکود اسرائیل مرتبط هستند. حالا اف‌دی‌دی پیشنهادات جدیدی را برای "تقابل با ایران" به دولت آمریکا پیشنهاد کرده و هدف آن را "ایجاد شورش‌های خیابانی در ایران" عنوان می‌کند.

توافقنامه ایران و چین؛ میدان مسابقه اپوزیسیون برای جلب رضایت دولت های خارجی

چطور می توان باور کرد کسانی که مدتهاست خود و مردم کشورشان را به دولت های بیگانه فروخته اند نگرانی شان از توافقنامه ایران و چین از سر دلسوزی برای کشور و مردم باشد نه برای جلب رضایت حمایت های مالی دولت های متبوع شان.

 • اردشیر زاهدی: وزیر خارجه آمریکا غلط کرده است

  اردشیر زاهدی وزیر خارجه دوران سلطنت پهلوی در مصاحبه با بی بی سی درباره استفاده ی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از واژه ی جعلی خلیج ع ر ب ی عنوان کرد وی غلط کرده است که از این عبارت استفاده کرده است.

 • جناب شاهزاده تجزیه طلب ها شیر وخورشید را دوست ندارند - بخش سوم

  در بخش اول و دوم این ویدئو با استناد به فکت های مختلف از برنامه ی همه جانبه ی دشمنان ایران بویژه اسرائیل برای نابودی و تجزیه ایران گفتیم و از طرح نفود نرم تجزیه طلبان به رسانه های اپوزسیون خبر دادیم. در بخش آخر می خواهیم به نفوذ جریان تجزیه طلب به حلقه نزدیکان یکی از رهبران شاخص اپوزسیون پرداخته و علل آن را بررسی کنیم.

 • تجزیه طلب ها در کمین شاهزاده – بخش دوم

  در بخش اول این سناریو از نقشه ی غرب و اسرائیل برای به نابودی کشاندن یکپارچگی ایران و تجزیه ی آن و همچنین نحوه ی برخورد محمدرضاشاه با قاضی محمد و پیشه وری رهبران جنبش های تجزیه طلب در ایران گفتیم. اکنون می خواهیم به زوایای دیگری از این ماجرا و همچنین نحوه ی مواجهه ی شاهزاده رضا پهلوی با این موضوع بپردازیم.

 • هشدار; بوی تجزیه ایران می آید - بخش اول

  مدتی ست که تفکرات تجزیه طلبی در میان گروه های سیاسی خارج از ایران نفوذ کرده و به صورت نرم وارد گفتمان سیاسی اپوزسیون ایران شده است. طی چند ویدئو به شواهد نفوذ و پیشرفت گفتمان تجزیه طلبانه در میان اپوزسیون خواهیم پرداخت.

 • دنیای بدون جنگ ابی و شادمهر در عربستان

  در خبرها آمده است که کنسرتی با حضور خوانندگان مشهور لس آنجلسی قرار است در عربستان سعودی برگزار شود. چگونه شده که کسانی که تا دیروز از دنیای بدون جنگ می گفتند اکنون حاضر به اجرای کنسرت در کشور قاتلان کودکان یمن شده اند؟!

 • نخستین واکنش رضا پهلوی به تشییع میلیونی سردار سلیمانی

  رضا پهلوی که از ابتدای ماجرای ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا سکوت اختیار کرده بود ، امروز و در موسسه هادسون آمریکا مردم حاضر در تشییع جنازه وی را جمعیت کرایه شده توسط رژیم ایران نامید.

  پرونده ویژه