تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان

دروغ بی بی سی در هوای مه آلود بعد از آشوب

بی بی سی

دست پیوند بی بی سی و آمد نیوز در نا آرامی های ایران

اگر چه همواره مدیران بی بی سی و آمد نیوز سعی در نشان دادن اختلاف خود با یکدیگر داشته اند اما ارتباط مجریان بی بی سی با مدیران کانال آمد نیوز در کنار تبلیغ آن از نکات سوال برانگیزی است که همراهی این ذو رسانه را با یکدیگر را بیش از پبش آشکار می کند.

بی بی سی از تبلیغ آمدنیوز در آشوب ها تا تکذیب

با راه اندازی کانال آمد نیوز بی بی سی همواره تلاش کرد تا اختلاف خود با مسئولین این کانال را نشان دهد، اما با بررسی آنها نزدیکی و همکاری این دو رسانه آشکار می شود.

خبرنگار بی بی سی: در فلسطین خبری از اعتراض نیست!

عملکرد بی بی سی در مواجهه با موضوع فلسطین را می توان بازتاب سیاست های مدیران و برنامه ریزان این شبکه دانست در چنین شرایطی کارکنان بی بی سی فارسی اختیاری از خود برای بیان واقعیت ها ندارند.

کشتار کودکان یمن با سلاح انگلیسی

حدود یک ماه از بستن فرودگاه ها و بنادر یمن توسط عربستان می گذرد. مقامات بریتانیایی در حالی صدای خود را در محکومیت از اقدامات ضدبشری عربستان بلند کرده اند که با وجود اثبات شدن استفاده عربستان از سلاح های بریتانیا در جنگ با یمن و کشتار غیرنظامیان حاضر به توقف فروش سلاح های خود به عربستان نشده است.

 • زلزله تجزیه طلبی بی بی سی در کرمانشاه

  اگر چه بی بی سی فارسی دلیل خلاف گویی خود در زلزله کرمانشاه را سرعت در اطلاع رسانی عنوان می کند اما باید مقصر اصلی تمامی خلاف گویی های این رسانه  را در سناریوهای از قبل نوشته شده مدیران این شبکه جستجو کرد.

 • زمینه چینی بی بی سی برای برجام 2

  بی بی سی فارسی به شدت محتاج تأثیر بر افکار عمومی مردم ایران و همراه کردن آنها باخود است، آنها پس از برجام در پی فراهم کردن زمینه مذاکرات موشکی و منطقه ای هستند و در این راه خبر سازی و شانتاژ رسانه ای می کنند.

 • پایان داعش؛ سردرگمی بی بی سی

  دلیل نپرداختن بی بی سی فارسی به نقش ایران و متحدانش در پایان داعش را می توان در سیاست های شکست خورده این شبکه جستجوی کرد. آنجایی که این رسانه بارها سعی کرد با ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی مانع پیروزی این نیروها شود اما چیزی جز خلاف خواسته خود به دست نیاورد.

 • فرار مالیاتی ملکه به قیمت محروم کردن مردم

  انتشار اسناد سرمایه‌گذاری ثروتمندان جهان در مخفیگاه های مالیاتی،که به قیمت محروم کردن میلیون ها شهروند از در امدهای مالیاتی انجام شده واکنش هایی را به همراه داشته است. در این بین نام ملکه بریتانیا نیز به چشم می خورد اما بی بی سی فارسی می گوید:"این تبادلات مالی از نظر قانونی هیچ تخلفی محسوب نمی‌شوند. "

 • بر خلاف ادعای بی بی سی؛ بوریس جانسون: نازنین زاغری در حال آموزش روزنامه‌نگاری بوده است

  صحبت وزیر خارجه انگلیس درباره نازنین زاغری راتکلیف که به جرائم امنیتی در ایران محکوم شده باعث شد رسانه‌های انگلیس او را برای به گفته آنها تصحیح "اشتباه" خود تحت فشار قرار دهند.

 • نمایش غیر واقعی بی بی سی از حقوق زنان بریتانیایی

  بی بی سی فارسی  با چشم پوشی و سانسور رفتارهای ضدبشری مقامات و مراجع رسیدگی به جرم این کشور در تلاش است تا این کشور را الگویی مناسب در زمینه حقوق بشر معرفی کند.

پرونده ویژه