تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان

خط تخریبی سلطنت طلبان در دستور کار جدید بی بی سی

بی بی سی

روز جهانی زن؛ تصویر غرب از زن ایرانی

تلاش رسانه های غربی برای ارائه تصویری غیر واقعی از زنان ایران برخاسته از خواستگاه سیاسی صاحباناین رسانه هاست.این رسانه های با پوشاندن واقعیت زن غربی همواره در تلاش هستند تا کشورهای خود را الگویی مناسب برای تساوی حقوق زنان با مردان معرفی کند.  

چرا بی بی سی جنایت کشورش در یمن را می پوشاند؟

بی بی سی فارسی همواره سعی کرده تا کشورش را منتقد سیاست های عربستان در جنگ با یمن نشان دهد.اما با نگاهی به آنچه در گفته ها و رفتار مقامات کشور بریتانیا می گذرد جنایت این کشور در کشتار کودکان و غیرنظامیان یمن آشکار می شود.

دوگانگی بی بی سی در تعریف مردم ایران

بی بی سی با اغاز نا آرامی ها در ایران تماش تلاش خود را برای تقسیم مردم ایران به دو قطب موافق و مخالفان نظام انجام داد. اما انگار حضوره گسترده و یکپارچه مردم ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران ناکامی دیگری را برای این رسانه رقم زد.نشانه های این ناکامی را می توان در سکوت این رسانه در برابر این حضور چشمگیر دید.

عبور بی بی سی از اصلاح طلبان، شکست جنبش سبز حتمی است

جنبش سبز و رفع حصر سران آن همواره برای بی بی سی فارسی موضوعی حیاتی بوده، که سعی کرده آن را مهم جلوه دهد. عبور از اصلاح طلبان درون حکومتی، پروژه فعال این روزهای بی بی سی است که نشان از ناامیدی این رسانه از جنبش سبز دارد.

 • پاسخگویی گزینشی، ابتکار بی بی سی برای فرار از انتقادها

  بی بی سی همواره مدعی  پاسخگو یی به انتقادات مخاطبین خود بوده است. اما سانسور انتقادات مخاطبین و فرار از پاسخگویی به آنها در انتقاد به  عملکرد بی بی سی در ناآرامی های اخیر ایران  چیزی خلاف ادعای این رسانه را نشان می دهد

 • ملکه، همه کاره ای در پشت پرده

  ششم فوریه سالروز شروع سلطنت ملکه بریتانیا است. به همین مناسبت نگاهی اجمالی کرده ایم به برخی اختیارات و قدرت سیاسی ملکه در انگلیس و نقش تأثیرگذار او را یادآوری می کنیم.

 • بی بی سی نگران وضعیت بازداشت شدگان! چرا؟

  عملکرد بی بی سی نشان می دهد که پرداختن این رسانه به موضوع بازداشت شدگان نا آرامی های اخیر ایران، فراری رو به جلوست تا کسی این رسانه را متهم به جوسازی و تحریک جوانان ایرانی نکند.

 • چرا بی بی سی آتش زدن پرچم ایران را پخش نکرد؟

  چرا بی بی سی فارسی در روزهایی که به پوشش اعتراضات و ناآرامی های ایران می پرداخت، تصاویر پایین کشیدن پرچم ایران و آتش زدن آن را پخش نکرد؟ این سانسور خبری چه دلیلی داشت؟

 • بی بی سی؛ از حرف تا عمل

  در حالی که بی بی سی ادعا می کند تا از صحت خبری اگاه نشود به انتشار آن نمی پردازد؛ با نگاهی به اخبار این رسانه در روزهای اخیر و در جریان ناآرامی های ایران خواهیم فهمید که اخبار کذب سهم به سزایی در بخش های خبری این شبکه دارد.

 • مجری زن بی بی سی در اعتراض به تبعیض استعفا داد

  کری گریسی سردبیر بی بی سی به دلیل تبعیض و نابرابری دستمزد زن و مرد از کارش استعفا داد.

پرونده ویژه