تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان

بی بی سی از استقلال کردستان عراق چه می خواهد؟

بی بی سی

حمله تروریستی خوب و بد؛ استفاده ابزاری از واژه "تروریست" در بی بی سی

برخلاف ادعاهای مطرح شده، سیاست یک بام و دو هوای بی بی سی فارسی روشن تر شده است، سیاستی که بر اساس منافعش اقدام داعش در لندن را "تروریستی" و در عراق "حمله دولت اسلامی" می داند.

ماه مهر و تکرار سناریوی بی بی سی

سیاه نمایی بی بی سی از اوضاع دانش آموزان افغان در ایران موضوعی است که هر ساله، با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس شاهد آن هستیم.

پنهان کاری خبرنگار بی بی سی از شکست آمریکا در سوریه

ژیار گل خبرنگار بی بی سی فارسی، با وجود اذعان کارشناس برنامه به شکست آمریکا و همپیمانانش در برابر داعش، سعی در پنهان کردن آن دارد.

توصیه بی بی سی برای مصرف مشروبات الکلی؛ غرب "نه"، ایران "آری"

بی بی سی فارسی در حالی برای آزادی مصرف مشروبات الکلی در ایران تلاش می کند که رسانه ها و نهادی غربی می کوشند تا آگاه کردن مردم از آگاه کردن مردم از مضرات مصرف الکل، میزان مصرف آن را کاهش داده و یا حداقل از سمت مشروبات الکلی سنگین به سمت مشروبات با الکل کمتر متمایل کنند.

 • ماموریت جدید بی بی سی در میانمار

  در حالی که خانه های سوخته و جنازه های تلمبار شده مسلمانان در روهینگیا دنیا را متوجه نسل کشی در میانمار کرده بی بی سی با ماموریتی جدید تن به پوشش این خبر داده است .

 • تفسیر وارونه بی بی سی؛ 20 درصد غنی سازی تلویحا یعنی بمب!

  کارشکنی ها پی در پی امریکا در  برجام  واکنش مقامات ایرانی را در برداشته است. رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ضمن تاکید ایران بر حفظ برجام گفته است اگر اراده کنیم می‌توانیم حداکثر تا پنج روز غنی‌سازی ۲۰ درصدی را در فردو آغاز کنیم.بی بی سی فارسی با اشاره به این صحبت ها ایران را به ساخت سلاح هسته ای متهم می کند. 

 • دو سال پس از توافق هسته ای؛ بی بی سی: هسته ای بهانه بود

  پس از تصویب تحریم های جدید آمریکا علیه ایران به دلیل برنامه موشکی، بی بی سی فارسی پس از 4 سال پیش بینی رهبر ایران که گفته بود "هسته ای بهانه است" را تأیید کرد.

 • سخنان روحانی به شایعه سازی بی بی سی پایان داد

  رسانه های خارجی از مدتها قبل با هدف ایجاد دوقطبی در ایران ، در پی القای فشارهای داخلی در تعیین تک تک اعضای کابینه دوازدهم بودند. اما سخنان حسن روحانی در جلسه رای اعتماد به وزیران در مجلس به این شایعات پایان داد.

 • تلاش بی بی سی برای تاثیر بر حسن روحانی

  بی بی سی در هفته های اخیر تلاش زیادی کرده تا بر سیاست ها و ترکیب کابینه دولت دوازدهم تأثیرگذار باشد. این رسانه با هجمه تبلیغاتی شدید به دنبال تحریک و فشار بر رئیس جمهور ایران برآمده است.

 • ادامه پروژه اختلاف افکنی؛این بار با مولوی عبدالحمید

  ایجاد اختلاف میان شیعیان و اهل سنت آن هم با هدف تجزیه طلبی پروژه ای است که بی بی سی از مدت ها قبل آن را دنبال می کند. این بار دعوت نشدن مولوی عبدالحمید به مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایران بهانه این رسانه برای دامن زدن به این اختلافات است.

پرونده ویژه