تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان

شورای مدیریت گذار، فرصتی جدید برای تسویه حساب های اپوزیسیون؟

بیانیه 14 نفر; به نام رضا پهلوی به کام مجاهدین

مریم سلیمانی از امضا کنندگان بیانیه 14 فعال زن داخل ایران با انتشار ویدئویی در اینستاگرامش از عدم اطلاعش بابت قرار گرفتن اسمش در این لیست خبر داده و افرادی چون جواد لعل محمدی را به وابستگی و ارتباط با سازمان مجاهدین خلق و مسعود رجوی متهم کرد.

پرنسس نور پهلوی; سلبریتی، مدل و حالا مدافع حقوق زنان

این روزها خانواده ی رضا پهلوی در عرصه ی سیاست فعال تر شده و در همین زمینه مقاله ای به نوشته ی نور پهلوی در وب سایت ایندپندنت فارسی به سردبیری کاملیا انتخابی فرد که به تازگی راه اندازی شده، منتشر شده است. مقاله ای در دفاع از حقوق زنان در داخل ایران که سرو صدای زیادی در محافل رسانه ای سیاسیون برپا کرد. موضوعی که با شائبه ی پول گرفتن وی بابت این مقاله همراه بود.

اطلاعات غلط شهرام عامل موضع گیری اشتباه رضا پهلوی در ماجرای برلین

پس از حضور مخالفین جمهوری اسلامی در تجمع برلین با پرچم های اسرائیل و آمریکا اعتراضات زیادی به این موضوع شد و شهرام همایون علی رغم اطلاع از اصل ماجرا ، با دادن اطلاعات نادرست به رضا پهلوی باعث موضع گیری اشتباه وی در قبال عاملان این موضوع شد.

تنزل شورای راهبری به شورای شهرام و رفقا

پس از فرشگرد ، ایرانیاران ، کنگره ملی ایرانیان و شورای گذار حسن شریعتمداری، شهرام همایون نیز اقدام به برگزاری انتخاباتی برای تشکیل شورای راهبری ایران کرده است. ابتدا قرار بود 15 نفر نهایی این انتخابات اعضای شورای راهبری باشند اما در اتفاقی عجیب وی با تصمیم شخصی 12 نفر از رهبران جریان های سیاسی که احتمالا اعضای شرکت کننده در پنل سیاسی تلویزیون کانال یک و از دوستان او هستند را نیز به 15 نفر نهایی شورا اضافه نمود!

 • همایون از حرف تا عمل؛ وزارت خارجه آمریکا بوی ایران می دهد!

  دیدار شهرام همایون با برایان هوک در وزارت خارجه امریکا نشان داد که او برخلاف حرفهایش عمل می کند. شخصی که روزی معتقد بود، نمی توان مسائل ایران را در کاخ سفید و کنگره آمریکا حل کرد،حالا در راهروهای وزارت خارجه آمریکا بدنبال تغییر می گردد.

 • برخورد دوگانه فخرآور با سیل ایران و آمریکا

  اگر سیل در آمریکا باشد با وجود تمامی خسارت ها باید با آن کنار آمد، اما اگر در ایران باشد موضوع فرق می کند چون اینجا باید به هر طریقی نسبت به دولت و حکومت معترض بود، حال می خواهد بهانه سیل و یا زلزله باشد.

 • مبارزه با تجزیه طلبان، نقطه اختلاف شاهزاده با پدرش

  مذاکره و همنشینی شاهزاده با تجزیه طلبان را می توان خیانت به آرمانهای ایران دوستان و خاندان پهلوی دانست. آیا شاهزاده ای که با دشمنان پدرش همنشینی می کند می تواند حافظ تاج و تخت او باشد.

 • همراهی شاهزاده با تجزیه طلبان و سکوت اپوزسیون

  اخیرا شاهزاده بار دیگر در جلسه ای با حضور افراد تجزیه طلبی حضور یافته و آنان را تأیید کرده است. از این رو به نظر می رسد رضا پهلوی با آنها به توافق رسیده، که باعث شده تجزیه طلبان از او حمایت کنند

 • آمد نیوز جدید ترین عضو اپوزسیون تجزیه طلبان

  جدیدترین عضو خانواده اپوزسیون تجزیه طلب را می توان روح الله زم و رسانه تحت مدیریتش آمدنیوز دانست. چند ماهی است که زم با همراهی مهدی جلالی تهرانی و کاوه آهنگری گروهی را تحت عنوان جریان سوم با هدف فدرالیزه کردن ایران ایجاد کرده اند.

 • آزمون جدید سلطنت طلبان؛ رضا پهلوی یا مجاهدین

  برخی از سلطنت طلبان و طرفداران شاهزاده رضا پهلوی به مانند علیرضا نوری زاده اخیرا از هاشم خواستار، معلم بازنشسته ای که حمایت تمام قد سازمان مجاهدین خلق را دارد حمایت کرده اند و این یعنی بازی در زمین مریم رجوی و خیانت به خاندان پهلوی.

  پرونده ویژه