تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
108
18:32  1394/08/19  

هزینه هنگفت اسرائیل برای رصد فلسطینیان

هزینههزینه

رژیم اسرائیل با هدف کنترل تحرکات فلسطینی‌ها در کرانه باختری پروژه‌ای چند میلیون دلاری را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش رصد تی وی ,خبرگزاری فلسطین الیوم روز سه شنبه با اعلام این خبر گزارش داد اسرائیلی‌ها در راستای این طرح، راه‌اندازی و نصب دوربین‌ها و سنسورهای پیشرفته‌ را در کرانه باختری آغاز می‌کنند.

بر اساس این گزارش، هدف از این اقدام اسرائیل رصد 24 ساعته تحرکات فلسطینیان و خودروهای آنان در تمامی محورها و خیابان‌های کرانه باختری است.

در همین حال، روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارنوت گزارش داد این سیستم‌های پیشرفته افزون بر رصد تحرکات مشکوک، تمامی اطلاعات مربوط به حوادث را در اختیار اسرائیل قرار می‌دهند.

بر اساس این گزارش، سیستم‌های مذکور تصاویر ضبط شده را به یک مرکز اطلاعاتی انتقال داده و این مرکز با جمع بندی داده‌هایی که در اختیار دارد نیروهای اسرائیلی را از وقوع تحرکات فلسطینیان مطلع می‌سازد.به گزارش آحارنوت، ارتش اسرائیل مقدمات اولیه نصب این سیستم نظارتی را در خیابان‌های شهرک بنیامین در کرانه باختری و چندین منطقه حساس دیگر فراهم کرده است.

این روزنامه اعلام کرد برآوردهای اولیه حاکیست که این طرح حدود64 ملیون دلار هزینه دارد.

این اقدام اسرائیل در حالی صورت می‌گیرد که از زمان تشدید درگیری‌ها میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها از ابتدای ماه اکتبر تاکنون دست‌کم 80 فلسطینی کشته و سه هزار نفر زخمی شده‌اند.

در این مدت سربازان اسرائیلی با شلیک گلوله جنگی و پلاستیکی و استفاده از گاز اشک آور فلسطینیان را در مناطق مختلف اشغالی هدف قرار داده‌اند.
نظر دهید
مطالب مرتبط