تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
1120
  
وقتی نوری زاده `فیش مموری` می شود
   

در حال بارگزاری...

وقتی نوری زاده `فیش مموری` می شود

16:29  1395/02/22  

نوری زاده طی چند دقیقه تغییر موضع داد.

به گزارش رصد تی وی, علیرضا نوری زاده، سخنگوی فارسی زبانِ عربستانِ سعودی بار دیگر در سخنان خود به تناقض گویی افتاد.
وی که برای پر کردنِ زمان برنامه خود اغلب به زدنِ حرفهای مضحک و بی سند روی می آورد، این بار فرمانده نیروی زمینی ارتشِ جمهوری اسلامی ایران را به سوژه خود تبدیل میکند.

نوری زاده ضمن انتقاد از ریش های بلندِ سرتیپ احمد رضا پوردستان موضوع سخنانش را به تمجید از قدرتِ نیروهای سه گانه ارتش (زمینی ، هوایی و دریایی) می کشاند. این تعریف و تمجید تا آنجا پیش می رود که وی اعتراف می کند "ارتش ایران قوی ترین ارتش در منطقه است".

به فاصله چند دقیقه، نوری زاده به خبری مبنی بر بستن تنگه هرمز توسط ایران واکنش نشان داده و قوای نظامی ایران را فاقد چنین توانی معرفی می کند. وی که مصالح عربستان سعودی و امارات (که با آنان در ارتباط نزدیکی است) را بدلیل بسته شدن تنگه هرمز در خطر می بیند، ضمن زیر سوال بردن دستاوردهای نظامی ایران به تمسخر آن می پردازد.

لازم به ذکر است که با ادعای مجدد مالکیت امارات بر جزایر سه گانه و طرح تغییر نام خلیج فارس در مجلس نمایندگانِ آمریکا،مقامات ایران نسبت به این مواضعِ به آنها خصمانه ،شدیدا اعتراض کرده است. از سوی دیگر دست اندازی آمریکا به اموال بلوکه شده ایران نیز به اختلافاتِ طرفین دامنِ بیشتری زد. در نهایت، ایران نیز در واکنش به مداخلاتِ کشورهای عربی و آمریکا، تهدید به بستن تنگه هرمز می کند .

بر خلاف نوری زاده که فاقد سواد سیاسی- نظامی است، کارشناسان داخلی و خارجی بر این باورند که ایران تنها ظرف چند دقیقه توانایی بستن تنگه هرمز را دارد.
نظر دهید
مطالب مرتبط