تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
14
فرماندهی عملیات مشترک عراق:
09:14  1394/08/13  

۸۰ درصد الانبار عراق آزاد شد

۸۰۸۰

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک در عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی موفق شدند ۸۰ درصد از استان الانبار را آزاد کنند.

به گزارش رصد تی وی , سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک در عراق دیروز(سه‌شنبه) اعلام کرد که نیروهای عراقی توانستند 80 درصد از استان الانبار را از دست داعش آزاد کنند.

وی به خبرگزاری دولتی عراق «واع» گفته که «نیروی های مشترک پس از تسلط بر مرکز شهر الرمادی، به پیشروی چشمگیری در عملیات آزادسازی استان الانبار رسیدند.»

رسول با تاکید بر اینکه نیروهای عراقی بر اساس برنامه‌های فرماندهان عالی‌رتبه عمل می‎کنند، گفت:نیروهای نظامی بر دو محور شمالی و جنوبی شهر الرمادی مرکز استان الانبار مسلط شدند.

وی افزود: بسیاری از مناطق استان الانبار هستند که عملیات پاکسازی آنها انجام شد و بسیاری از مین‌های کاشته‎شده در استان خنثی شدند.

منابع پلیس استان الانبار عراق صبح دیروز(سه شنبه) اعلام کردند که منطقه «7 کیلو» در غرب الرمادی به طور کامل آزاد شد و در این عملیات حدود 100 تن از عناصر داعش کشته شدند.

سرتیپ «عبدالامیر الخزرجی» معاون فرماندهی سرویس مبارزه با تروریسم عراق، یکشنبه گذشته اعلام کرده بود که پس از دو روز توقف عملیات برای آزادسازی شهر الرمادی به دلیل شرایط آب‌وهوایی، این عملیات از سر گرفته شد و اکنون نیروهای امنیتی از تمامی محورها به ویژه محور غربی، در حال نزدیک شدن به شهر هستند.
نظر دهید
مطالب مرتبط