تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
15
  
زندان گوانتانامو، زایشگاه داعش
   

در حال بارگزاری...

زندان گوانتانامو، زایشگاه داعش

09:29  1394/08/13  

بی بی سی فارسی با پخش گزارشی از افغانستان به رویارویی دو دوست قدیمی در جنگهای داخلی این کشور می پردازد.

به گزارش رصد تی وی , بی بی سی فارسی با پخش گزارشی از افغانستان به رویارویی دو دوست قدیمی در جنگهای داخلی این کشور می پردازد.
این دو که مدت 5 سال در زندان گوانتانامو با یکدیگر هم سلولی بوده اند ، امروز در دو جبهه علیه یکدیگر می جنگند. یکی به عنوان فرمانده ی داعش در افغانستان و دیگری به عنوان فرماندار یک ولسوال (ایالت) در برابر دوست سابقش .
آن چه بی بی سی فارسی بر روی آن تاکید دارد داستان غم بار کشور افغانستان و دوستی هایی است که این روزها تبدیل به دشمنی گشته .اما به نظر بی بی سی فارسی تنها به پوسته ای از این اتفاقات توجه دارد و اصل مطلب را سانسور می کند.
نکته مهمتری که از این گزارش بر می آید ، ریشه و علل بروز چنین اتفاقاتی نه تنها در افغانستان بلکه در کل کشورهای منطقه است که به نوعی با تروریسم درگیرند.
تا کنون اسناد زیادی منتشر شده است که نشان می دهد بخش قابل توجهی از سرکردگان گروه افراطی از جمله داعش و جبهه النصره ، سالها قبل تر در زندان های گوانتانامو زیر سخت ترین شکنجه های سربازان آمریکایی بوده اند . موضوعی که رسوایی بیشتر غرب ، برای مداخله جویی های فاجعه بارش در منطقه را در پی داشته است.
حالا بی بی سی فارسی هم عامدانه از کنار این موضوع ونقش بنیادین غرب در شکل گیری هسته های گروههای تروریستی منطقه می گذرد . شاید مهمترین دلیل این کار رسانه ی سلطنتی انگلیس ، گیر بودن پای بریتانیا در چنین قضایایی است.
نظر دهید
مطالب مرتبط