تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
176
11:06  1394/09/02  

محکومیت خبرنگار CNN به دلیل انتقاد از مجلس نمایندگان

محکومیتمحکومیت

خبرنگار شبکه «سی ان ان» آمریکا به دلیل انتقاد از لایحه سختگیری بیشتر در پذیرش پناهجویان سوری و عراقی به دو هفته انفصال از خدمت محکوم شد.

به گزارش رصد تی وی، الیس لابوت، خبرنگار شبکه «سی ان ان» به خاظر اینکه لایحه مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر سختگیری بیشتر پذیرش پناهجویان سوری و عراقی به این کشور را در حساب کاربری خود در توییتر انتقاد کرد، به دو هفته انفصال از خدمت محکوم شد.
بر اساس گزارش‌های منتشره در رسانه‌های آمریکایی، لابوت به دنبال تصویب لایحه مذکور توسط مجلس نمایندگان این کشور در حساب توییتر خود چنین نوشته: مجلس، لایحه سخت‌گیری پذیرش پناهجویان سوری را به تصویب رساند و مجسمه آزادی از غم و اندوه سر خود را خم کرد.
نوشته او در مدت کوتاه از سوی هزاران نفر به اشتراک گذاشته شد. به دنبال آن یکی از مدیران «سی ان ان» به رسانه‌های آمریکایی اعلام کرد که مدیر کانال، الیس لابوت را به مدت دو هفته از خدمت انفصال کرده است.
او به خاطر انتقادش از جمهوری‌خواهان و به دلیل اینکه بی ‌طرفی را رعایت نکرده‌است، مورد انتقاد برخی قرار گرفت؛ در این میان بسیاری از افراد نیز از این خبرنگار حمایت کردند.
لایحه درخواست عدم پذیرش پناهجویان سوری به آمریکا که توسط نمایندگان جمهوری‌خواه به مجلس ارایه شد، با ۲۸۹ رای موافق، ۱۳۷ رای مخالف نمایندگان به تصویب رسید.
از سوی دیگر شبکه تلویزیونی سی ان ان به خاطر مطرح کردن سوال یکی از مجریان از مهمان برنامه زنده که یکی از نمایندگان سازمان مبارزه با اسلام هراسی در فرانسه بود، بعد از وقوع حملات تروریستی در پاریس، مورد انتقاد قرار گفته بود.
نظر دهید
مطالب مرتبط