تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
185
  
جمعیت خانواده های ایرانی به روایت من و تو
   

در حال بارگزاری...

جمعیت خانواده های ایرانی به روایت من و تو

12:14  1394/09/03  

شبکه ی من و تو هموار ادعا می کند سبک زندگی مردم ایران با آن چه حکومت می خواهد متفاوت است. حالا این شبکه در اظهار نظری متناقض جمعیت خانواده های ایرانی را حدود 7 نفر می داند.

به گزارش رصد تی وی ,شبکه من و تو خود را یکی از موفق ترین شبکه ها در اثرگذاری بر مردم ایران می داند و مدعی است مخاطبان زیادی دارد. مسئولان حکومت ایران هم می گویند، این شبکه می خواهد سبک زندگی مردم ایران را تغییر دهد.

با این حال برنامه های این شبکه به مسائل فرهنگی و سرگرمی محدود نمانده است. من و تو تلاش می کند مسائل سیاسی و اجتماعی را هم در برنامه های خود جای دهد. یکی از این برنامه های اتاق خبر است. برنامه ای که به تحلیل و بررسی اخبار روز ایران و جهان می پردازد. من و تو در یکی از قسمت های اخیر این برنامه با پرداختن به اعتراض گروهی از سهام داران شرکت پدیده ی شاندیز به دریافت نکردن مطالباتشان، به گفته ی خودش می خواهد به درخواست مردم ایران رسیدگی کند.

من و تو اما در خلال پوشش این خبر و احتمالا برای بزرگ نمایی در آن ادعایی عجیب می کند. مجری این برنامه با اشاره به این که سهام داران این شرکت حدود 130هزار نفر هستند؛ می گوید با احتساب خانواده ی این افراد بیش از یک میلیون نفر در ایران با این پروند درگیر هستند. این یعنی اگر مبنا را همین ارقام بدانیم؛ هر خانواده ی ایرانی دست کم 7 نفر جمعیت دارد. این ادعا با توجه به آمارهای موجود با واقعیت فاصله ای فاحش دارد.

رسانه هایی مانند من و تو در سال های اخیر بخش وسیعی از تلاش خود را به انتقاد از سیاست های جمعیتی ایران معطوف کرده اند. تلاشی که حالا خود این شبکه زیرابش را زده است.
این شبکه حالا برای سیاه نمایی از اوضاع داخلی ایران به هر وسیله ای متوسل می شود حتی اگر این وسیله تناقض آشکاری با حرف های سابقش داشته باشد

نظر دهید
مطالب مرتبط