تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
187
  
برداشت بی بی سی از سند اجرای برجام
   

در حال بارگزاری...

برداشت بی بی سی از سند اجرای برجام

12:51  1394/09/03  

بی بی سی فارسی همواره تلاش می کند در فضای سیاسی حکومت ایران اختلاف بیاندازد و یا اختلافات موجود را تشدید کند. این شبکه این بار به سراغ مخالفان دولت رفته تا آن ها را به انتقاد از دولت ایران تحریک کند.

به گزارش رصد تی وی ,نزدیک شدن به اجرای توافق هسته ای میان ایران و غرب بی بی سی فارسی تلاش می کند به اختلاف نظرها در مورد اجرای برجام در ایران دامن بزند. پیش تر و در مسیر تصویب برجام بی بی سی فارسی تلاش می کرد اولاً این طرح در مجلس ایران تایید نشود و در مرحله ی بعد گروه های مخالف دولت حسن روحانی را مقصر این امر نشان دهد. حالا که این پروژه به سرانجام نرسیده بی بی سی می کوشد با ارائه ی تصویری سیاه از دوران پسا برجام برای گروهها ی مخالف توافق هسته ای؛ آن ها را به مخالفت دوباره و سنگ اندازی در مسیر اجرای برجام تحریک کند. در این گزارش بی بی سی فارسی می گوید راکتور اراک از نو ساخته می شود و البته ایران در فرایند بازسازی آن نقشی نظارتی دارد. این دو موضوعاتی هستند که پیش از این مخالفان برجام را دلواپس کرده بود. بی بی سی البته در این گزارش ایران را متهم تلاش برای تهیه ی بمب اتمی کرده است.
مسئولان دولتی ایران اما این ادعاها را در می کنند. حالا بی بی سی فارسی با استناد به سندی که به تازگی منتشر شده می خواهد حرف های مخالفان داخلی برجام را تکرار کند.
بی بی سی در یکی دیگر از بخش های این گزارش می گوید امریکا؛ مدیریت پروژه ی بازسازی راکتور اراک را برعهده دارد. مسئله ای که اگر صحت داشته باشد می تواند واکنش تند مقامات ارشد ایران را در پی داشته باشد.
نزدیکی به انتخابات مجلس و اختلاف نظر ها بر سر اجرای برجام در ایران فرصت خوبی برای بی بی سی فارسی بوجود آورده تا فضا را برای تشدید اختلافات داخلی در ایران مهیا کند.
نظر دهید
مطالب مرتبط