تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
194
  
درد و دل یک ناشناس با بی بی سی
   

در حال بارگزاری...

درد و دل یک ناشناس با بی بی سی

21:43  1394/09/04  

بی بی سی فارسی که پیش از این تنها از منابع آگاه ناشناس در اخبارش استفاده می کرد. حالا به سراغ مخاطبان ناشناس رفته. مخاطبانی که بی بی سی خود از طرف آن ها صحبت می کند.

بی بی سی فارسی و بسیاری دیگر از رسانه های فارسی زبان ماهواره ای، می گویند با نظام سیاسی حاکم بر ایران مخالفند. حکومت ایران هم آن ها را رسانه رسانه های ضد انقلاب معرفی می کند. تا اینجا همه چیز با هم هم خوانی دارد.دعوا اما از جایی شروع می شود که این رسانه ها؛ کار خود را خبرنگاری معرفی می کنندو حکومت ایران کار آن ها را خرابکاری و جاسوسی. بستگی دارد با کدام عینک به داستان نگاه کنید.
یکی از مهمترین اعضای خانواده رسانه های مخالف حکومت ایران، بی بی سی فارسی است. رسانه ای که در چند هفته ی اخیر بارها به ارتباط گیری با برخی خبرنگاران و به دیگر "تلاش برای نفوذ در ایران متهم شده است.
پرگار؛ یکی از برنامه های این شبکه ، که تلاش می کند در عمل داخل گود سیاست نرود؛ حالا وارد بازی شده. داریوش کریمی مجری این برنامه در بخش پایانی برنامه اخیرش پیام یک مخاطب برنامه اش از ایران را مطرح می کند. مخاطبی که می خواهد ناشناس بماند.
موضوع این قسمت پرگار ترغیب مخالفان حکومت ایران بود به نافرمانی مدنی. نافرمانی هایی که سرانجام باید به تغییر قانون البته به شکل غیر رسمی منتهی شود. بی بی سی در چند ماه گذشته این حرف را به زبان های مختلف تکرار کرده.
حالا اما پیام این مخاطب ناشناس چیز دیگری می گوید. پیام کسی که در ایران است. دوست دارد کارمند بی بی سی باشد و از همه مهمتر از ملاحظات امنیتی در ایران هراس دارد.
این قضیه در حالی در این شبکه مطرح می شود که چند هفته پیش چند خبرنگار به اتهام ارتباط با رسانه های بیگانه در ایران بازداشت شدند.
حالا این داستان می تواند ادعای حکومت ایران در همکاری گروه هایی در پوشش خبرنگار، با بی بی سی را تقویت کند.

نظر دهید
0
7
امید   1394/09/08 07:11 قبل از ظهر
شما هم با این کلیپاتون!
4
0
نام   1394/09/08 07:11 قبل از ظهر
خیلی ممنون از مطالب خوبتون