تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
199
  
آموزش کاهش آسیب در حملات تروریستی در بی بی سی
   

در حال بارگزاری...

آموزش کاهش آسیب در حملات تروریستی در بی بی سی

14:34  1394/09/04  

بی بی سی فارسی نگران از حملاتی که ممکن است به زودی دوباره اروپا را هدف بگیرد، به مخاطبانش آموزش های اولیه مقابله با تروریست ها را درس می دهد.

به گزارش رصد تی وی , در کمتر از چند هفته پس از حملات پاریس، موج رسانه ای علیه اسلام در شبکه های مختلف به راه افتاده است. یکی از این رسانه ها بی بی سی فارسی است. رسانه ای که تلاش می کند تصویری از سیاهی و هراس را برای مردم اروپا به ارمغان بیاورد. اگر این را که حملات پاریس برای مخاطبان ایرانی بی بی سی چقدر جذابیت دارد کنار بگذاریم؛ پوشش گسترده ی این حملات یک فایده ی دیگر برای این شبکه دارد. بی بی سی می خواهد با ترسیم تصویری سیاه از اروپای سخاوت مند که پناهجویان مسلمان زیادی را پذیرفته، سیاست کشورش-انگلیس- را در پناه ندادن به مهاجران توجیه کند. مهاجرانی که همه تروریسم هستند.
بسیاری اما معتقدند این رسانه با گروه های به اصطلاح تروریست خاورمیانه رابطه ای اطلاعاتی دارد. حالا بی بی سی که احتمالا از نزدیک بودن موج جدیدی از این حملات تروریستی خبر دارد در برنامه خبری اش آموزش های لازم برای کاهش آسیب های ناشی از این حملات را مرور می کند.
پیش از این بی بی سی فارسی گزارش هایی از برخی گروه های مردمی در عراق و سوریه منتشر کرده بود که مقابل گروه های تروریستی می جنگیدند. مهم ترین افراد این گروه ها چندی بعد از مصاحبه با بی بی سی ترور شدند.

نظر دهید
1
1
جلیل   1394/09/07 15:11 بعد از ظهر
مطمئن باشید مردم بی دفاع زیاد دیگری کشته خواهند شد . و هزاران نفر دیگر آواره میشوند. و خشونت زیاد نیز نتیجه بخش نخواهد بود .پس خوشحال نباشید .
1
1
سعید   1394/09/07 15:11 بعد از ظهر
جدا؟
1
1
محمد   1394/09/07 15:11 بعد از ظهر
دوست عزيز ؛ می شه واضح تر بگي منظورت چيه؟
0
0
مریم   1394/09/07 15:11 بعد از ظهر
اربابان امریکایی شما 5 سال برای به کارگیری خشونت هدفمند و نرم فرصت داشتند نتیجه اش شد هیولایی به نام داعش که هر روز هزاران نفر از مردم بیگناه را قتل عام می کند و کک امثال شما هم نمی گزد