تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
214
  
نگرانی بی بی سی از حمله ی بریتانیا به داعش
   

در حال بارگزاری...

نگرانی بی بی سی از حمله ی بریتانیا به داعش

08:23  1394/09/08  

بی بی سی فارسی که پیش تر شواهدی از همکاری اطلاعاتی اش با گروههای افراطی در عراق و سوریه منتشر شده بود، حالا از احتمال حمله کشورش به مواضع این گروه ها ابراز نگرانی می کند.

buy sertraline 50mg

buy sertraline

به گزارش رصد تی وی ,از زمان روی کار آمدن جرمی کوربین به عنوان رییس حزب کارگر در انگلستان؛ بی بی سی سیاستی دو پهلو علیه او اعمال می کند. از یک سو به خاطر وابستگی اش به حزب کارگر از او دفاع می کند و از سوی دیگر بخاطر رابطه بد کوربین با ملکه و سیاست هایش، از او انتقاد می کند.
حالا اما بی بی سی و جرمی کوربین در یک جا به هم رسیده اند؛ مخالفت با حضور نظامی کشورشان در جنگ علیه داعش و دیگر گروه های افراطی در سوریه.
اینکه کامرون نخست وزیر این کشور تلاش می کند کشورش را هرطور شده به جنگ سوریه وارد کند، مخالفان زیادی در انگلیس دارد. عمده ترین آن رییس حزب کارگر است؛ کسی که به گفته بی بی سی از مهمترین مبارزان ضد جنگ در بریتانیا است.
اما این هم رأی شدن میان بی بی سی و کوربین، احتمالا دلیل واحدی ندارد. کورین به گفته خودش با سیاست های استعماری و جنگ طلب کشورش مخالف است. بی بی سی اما داستان دیگری دارد.
بی بی سی که به نوعی ارگان رسمی دیپلماسی نرم بریتانیا برای دیگر کشورهاست، یکی از سیاست هایش را فراگیر شدن در خاورمیانه معرفی می کند. سیاستی که احتمالا مبتنی بر سیاست این روزهای کشورش است؛ نفوذ به لایه های قدرت و استعمار نرم کشورهای خاور میانه. سیاستی کلان که تعیین و تغییر آن در دست دولت و مایندگان مجلس این کشور نیست.
این شبکه ظاهراً نمی خواهد سیاست هایش برای سلطه  نرم بر خاورمیانه، باردیگر و با جنگی دیگر بهم بریزد.
اما دلیل دیگر بی بی سی برای مخالفت با جنگ بریتانیا علیه گروه های افراطی در سوریه؛ همکاری اطلاعاتی بی بی سی است با برخی از این گروه ها. مسئله ای که در یکی دو سال اخیر، چندبار سرو صدایی به پا کرده.
حالا این شبکه هشدار می دهد اگر مخالفان جنگ در سوریه اقدامی نکنند، طرح کامرون برای عملیات علیه داعش بزودی تصویب می شود.

نظر دهید