تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
2526
  
فخرآور دست شهبانو را رو کرد/ فرح پهلوی سد رفیق آیت الله
   

در حال بارگزاری...

فخرآور دست شهبانو را رو کرد/ فرح پهلوی سد رفیق آیت الله

12:07  1396/05/16  

امیرعباس فخرآور در گفتگو با تلویزیون پارس، از تماس فرح پهلوی با رسانه های خارج از ایران برای ممانعت از تبلیغ کتاب رفیق آیت الله پرده برداشت.

شب گذشته تلویزیون لس آنجلسی پارس در برنامه اشک ها و لبخندها با اجرای مسعود صدر، میزبان امیرعباس فخرآور از چهره های نوظهور و صاحب نفوذ اپوزسیون ایران بود .
در این برنامه مسعود صدر سوال بیننده ای را با فخرآور مطرح کرده و علت بایکوت کتاب رفیق آیت الله در رسانه های فارسی زبان خارج را جویا می شود.
فخرآور ضمن افشای تماس شهبانو فرح پهلوی با این رسانه ها، از دستور وی جهت بایکوت این کتاب پرده بر می دارد . هرچند فخرآور که مدعی آزادی بیان و مخالف جدی سانسور است؛ این بخش از سخنانش را در فایل منتشر شده بر کانال یوتیوب خود حذف کرده است .
فخر آور در کتاب رفیق آیت الله که آن را در سال 2015 به چاپ رسانده، ادعای دخالت دستگاه امنیت شوروی سابق (کا.گ.ب) در وقوع انقلاب سال 57 ایران را مطرح می کند. ادعایی که به زعم بسیاری از تاریخ دانان (حتی مخالفین جمهوری اسلامی) سراسر ادعاهای نامنطبق با واقعیت های تاریخی است .به اذعان فخرآور، این کتاب تنها توسط شبکه من و تو و صدای آمریکا (برنامه مهدی فلاحتی) بایکوت نشده است.
اما نکته قابل تامل در فصل دهم کتاب رفیق آیت الله مساله ای است که فخر آور از آن به عنوان "مرز ممنوعه" و "رازهای مگوی" یاد می کند. فخرآور صراحتا در این کتاب از نفوذ افراد وابسته به کا.گ.ب شوروی سابق در دستگاه فرح پهلوی طی سالهای منتهی به انقلاب ایران سخن می گوید.
همچنین فخرآور تلویحا معتقد است که شهبانو فرح پهلوی از همان ابتدا به دلیل گرایشات چپ کمونیستی ، عامل نفوذی کا.گ.ب در دربار پهلوی بوده است و به همسری شاه ایران در آمد تا زمینه های انقلاب اسلامی سال 57 را از درون دربار پهلوی فراهم آورد !
لازم به بیان است که فخرآور در گفتگو با تلویزیون پارس اشاره ای نیز به مدیریت شبکه اندیشه (نادر درمانی) و اطلاع وی از اتفاقات پشت پرده کتاب رفیق آیت الله می کند . در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر تعطیلی تلویزیون اندیشه مطرح شده است که برخی نقش حامیان شاهزاده رضا پهلوی و امیر عباس فخرآور را در به تعطیلی کشاندن این شبکه پررنگ می دانند.
نظر دهید
مطالب مرتبط