تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
258
08:47  1394/09/13  

فساد مالی در نیروی دریایی آمریکا

فسادفساد

کارمند سابق نیروی دریایی آمریکا به دلیل دریافت نقدی رشوه، اقامت در هتل‌های لوکس و هم‌‌چنین برخی اتهام‌های دیگر با حکم احتمالی ۱۲ سال زندان یا بیش از یک میلیون و ۱۹۰ هزار دلار جریمه نقدی و یا هر دو روبه‌رو شد.

به گزارش رصد تی وی , شبکه خبر آسیا روز پنج‌شنبه اعلام کرد «گورشاران کائور شارون راشل» کارمند سابق نیروی دریایی آمریکا که اصالت سنگاپوری دارد، متهم به فساد مالی ۷۳ هزار دلاری در قالب پرداخت وجه نقد و هزینه اقامت در هتل‌های لوکس شد.
این زن که به خدمت نیروی دریایی آمریکا درآمده بود در ۹ پرونده مختلف به فساد مالی و پولشویی متهم شده است.
وی در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ در بیش از پنج هتل لوکس اقامت داشته است که هزینه اقامت وی توسط فردی به نام «لئونارد فرانسیس» مالک شرکت دفاع دریایی گلن پرداخت شده و این شرکت پرداخت هزینه‌ها به این کارمند نیروی دریایی آمریکا را به دلیل به دست آوردن اطلاعات طبقه‌بندی شده انجام داده بود.
مالک مالزیایی این شرکت که ارایه کننده خدمات دریایی و پشتیبانی است در سال ۲۰۱۱ قراردادهایی به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار با نیروی دریایی آمریکا منعقد کرده بود.
هتل‌هایی که کارمند سابق نیروی دریایی آمریکا در آن اقامت کرده بود در جزیره بالی اندونزی، جاکارتا پایتخت اندونزی و دبی قرار دارند.
وی هم‌چنین مبلغ ۷۰ هزار دلار پول نقد از لئونارد فرانسیس، مالک شرکت دفاع دریایی گلن دریافت کرده است.
این عضو نیروی دریایی آمریکا برای دو جرم از ۹ جرم خود اکنون با حکم احتمالی هفت سال زندان یا ۳۵۰ هزار دلار جریمه نقدی به ازای هر جرم و یا هر دو روبه‌روست و برای هفت جرم دیگر نیز احتمالن به بیش از پنج سال زندان یا پرداخت جریمه نقدی ۷۰ هزار دلار به ازای هر جرم و یا هر دو روبرو است.
در پرونده فساد و رشوه در ارتش آمریکا و در ارتباط با این تاجر مالزیایی هفت نفر در ارتش این کشور دستگیر شده بودند.
«ائول سیمپکینز» ۶۰ ساله افسر سابق نیروی دریایی آمریکا نیز پیش از این به اتهام توطئه برای رشوه‌گیری در این طرح پیمانکاری در ویرجینیا دستگیر شده بود.
«جوز لوئیس اسناچز» ۴۲ ساله یک فرمانده ناو آمریکایی نیز سال گذشته به دلیل پذیرش رشوه از سوی تاجر مالزیایی به ۲۰ سال زندان محکوم شد.
وی به پذیرش ۳۰ تا ۱۰۰ هزار دلار رشوه از سوی شرکت دفاع دریایی گلن به رهبری لئونارد گلن فرانسیس تاجر مالزیایی که در سنگاپور ثبت شده است، متهم شده بود.
تاجر مالزیایی نیز به ۲۵ سال حبس و هم‌چنین پرداخت ۳۵ میلیون دلار جریمه محکوم شده است.
نیروی دریایی آمریکا پیش از این به دلیل رسوایی مالی، قراردادهای خود را با این شرکت دفاعی که در سنگاپور ثبت شده است ، لغو کرده بود.
نظر دهید