تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
2597
  
"فکستنی" های لس آنجلسی از هم پاشیدند /همایون تحت فشار پهلوی کنار کشید؟!
   

در حال بارگزاری...

"فکستنی" های لس آنجلسی از هم پاشیدند /همایون تحت فشار پهلوی کنار کشید؟!

15:29  1396/05/28  

شهرام همایون پس از تبلیغات گسترده برای ائتلاف 5 سازمان سیاسی در لس آنجلس، تحت فشار کنار کشید.

شهرام همایون مدیر و مجری تلویزیون لس آنجلسی کانال 1 از هفته ها قبل تبلیغات گسترده ای را برای ائتلاف میان 5 سازمان سیاسی به راه انداخت. این ائتلاف شامل جنبش ما هستیم، حزب پان ایرانیست، حزب مشروطه ایران، جنبش رنسانس ایرانی و جبهه ملی (شاخه آمریکا) بودند که عمدتا در لس آنجلس مستقر هستند.
تشکیل این ائتلاف با ایده شهرام همایون و به دو دلیل اتفاق افتاد:
1. انتشار فایل صوتی شاهزاده رضا پهلوی که در قسمتی از آن می گوید : "سلطنت طلبان چشم دیدنش را ندارند" و در جای دیگر از رسانه های لس آنجلسی اپوزسیون، با عنوان "فکستنی" یاد کرده بود.
این سخنان شاهزاده دلخوری شدید حامیانش را سبب گردید و آنها را بر آن داشت تا ائتلافی مستقل از وی تشکیل دهند.
2. افزایش بودجه حمایتی دولت و کنگره آمریکا از اپوزسیون ایران، این گروه ها و سازمان ها را بر آن داشته تا به هر طریق پول بیشتری را تصاحب کنند. به همین جهت 5 سازمان سیاسی یاد شده که پیش تر جایی در میان گروه های فعال اپوزسیون نداشتند، مجبور به ائتلاف با یکدیگر شده تا شاید بتوانند نگاه آمریکایی ها را به سمت خود معطوف کنند.
اما شهرام همایون به یکباره کنار کشیدن تلویحی خود و جنبش ما هستیم را از ائتلاف با این سازمان ها اعلام می کند.
جالب آنکه همایون بیماری و عدم توانایی جسمی برای فعالیت طولانی را بهانه ی عدم شرکت در اجلاس اخیر این 5 سازمان سیاسی در لس آنجلس قرار می دهد. این در حالیست که وی چندی قبل هزاران کیلومتر دورتر از آمریکا، به سفر مصر رفته و سالگرد محمدرضا شاه را برگزار کرده بود . همایون در آینده نزدیک نیز برنامه سفرهای طولانی را در برنامه خود دارد که نشان می دهد بهانه بیماری اش برای فریب افکار عمومی بوده و موضوع چیز دیگری است.
پس از اعلام ائتلاف میان 5 سازمان سیاسی ، حامیان شورای ملی ایران(به ریاست رضا پهلوی) و سایر اپوزسیون همسو با پهلوی، حملات گسترده ای به شهرام همایون کرده و اینگونه وانمود کردند که وی راهش را از شاهزاده جدا کرده است.
قابل تامل آنکه پس از سفر همایون به مصر و دیدار با شهبانو فرح پهلوی، مواضع او بار دیگر به خاندان پهلوی نزدیک شده است.
از سوی دیگر سازمان های حاضر در این ائتلاف (5 سازمان) به قدری فکستنی و در حاشیه هستند که میانگین سنی افراد آنان بیش از 70 سال بوده و قابلیت مطرح شدن به عنوان اپوزسیون برانداز را عملا ندارند . بدین سبب، همایون که فردی کاسب و محاسبه گر است ترجیح می دهد تا با خروج از این ائتلاف ، به تنهایی بودجه های آمریکا برای حمایت از اپوزسیون را تصاحب کرده و از بر دوش کشیدن بار 4 سازمان دیگر خود را خلاص کند.
نظر دهید
مطالب مرتبط