تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
2765
09:14  1396/06/28  

شهرام همایون رکورد خالی بندی را شکست!؛ خیز همایون برای ثبت 7 آبان به نام خودش

شهرامشهرام

همایون که در میان تلویزیون های لس آنجلسی به "خالی بندی" و "شارلاتان" بودن شهرت دارد، بار دیگر رکورد های گذشته اش در این زمینه را بهبود بخشید.

شهرام همایون مدیر و مجری تلویزیون لس آنجلسی کانال یک، در پاسخ به بیینده برنامه خود، او را از سرخم کردن و دستبوسی دیگران منع می کند. همایون چنین استدلال می کند که در فرهنگ پرچم شیر و خورشید و سنت های 2500 ساله ایرانیان، سر خم کردن و دستبوسی، هیچ جایگاهی جایی نداشته و ندارد. به همین دلیل ایرانیان نباید در پیشگاه کسی سر خم کرده و یا دستبوسی کنند.
این در حالیست که شهرام همایون در سفر اخیر خود به مصر و طی مراسمی که در مزار محمدرضا شاه پهلوی برگزار گردید، پس از سخنرانی اش در پیشگاه فرح پهلوی به سمت او رفته و ضمن تعظیم در برابر وی، به دستبوسی می پردازد.
نکته قابل توجه آنکه، با توجه به نزدیک شدن 7 آبان سالروز پاسداشت کوروش هخامنشی، هر یک از سلطنت طلبان و تلویزیون های لس آنجلسی در صدد هستند تا خود را رهبر جریان پادشاهی خواه ایران نشان دهند. به ویژه آنکه با اعلام رسمی کناره گیری شاهزاده رضا پهلوی از شورای ملی ایران، امیدهای تازه ای در میان این جریان ها (سلطنت طلبان و تلویزیون های لس آنجلس) برای نزدیک شدن دوباره به خاندان پهلوی پدید آمده است.
در سال های گذشته تقلای سلطنت طلبان و تلویزیون های لس آنجلسی برای ثبت جمعیت شرکت کننده در مراسم 7 آبان به نام خود ، با اختلافات بسیاری همراه شده است.
حالا شهرام همایون با سفر اخیرش به مصر، بیش از همه خود را به خاندان پهلوی نزدیک ساخته است. او همچنین با برگزاری تجمع های خیابانی همچون تجمع در برابر سفارت امارات، قصد دارد تا به صورت مستقل توان جنبش خود (ما هستیم) را به رخ سایر سلطنت طلبان کشانده تا در بزنگاه هایی مانند 7 آبان، تمام مشارکت کنندگان در این مراسم را هواداران جنبش خود معرفی کند.
اما آنچه از تناقضات رفتاری شهرام همایون برداشت خواهد شد، نه چهره یک رهبر خیرخواه در میان اپوزیسیون بلکه چهره ای شارلاتان و خالی بند است که به هر وسیله ای قصد رسیدن به اهدافش را دارد.
نظر دهید
مطالب مرتبط