تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
3104
16:54  1396/08/16  

فخر آور، بی بی سی را به دزدی متهم کرد؛ سکوت معنادار بی بی سی

فخرفخر


در حال بارگزاری...


امیرعباس فخر آور از اپوزسیون مستقر در آمریکا که در ماههای اخیر ارتباط نزدیکی با جنگ طلبان جمهوری خواه و کابینه ترامپ بر قرار کرده ، مدعی دزدی مقاله اش توسط بی بی سی فارسی شد.

وی که چندی قبل با تشکیل "کنگره ملی ایران" زیر نظر سناتورهای تندروی آمریکایی، قانون اساسی جدیدی برای آینده ایران تدوین و تصویب کرده ، مدعیست مقاله ای که اخیرا در "کنفرانس قانون اساسی در شیکاگوی آمریکا" ارائه داده ، توسط بی بی سی فارسی دزدیده شده است.نکته قابل تامل آنکه عنوان مقاله مورد نظر " تاثیر کوروش بر توماس جفرسون و بنیان‌های آمریکای مدرن" بوده که اکنون و در هیاهوی بزرگداشت روز کوروش در 7آبان ماه رونمایی شده است. روزی که محل نزاع میان اپوزسیون ایران است .

این اولین بار نیست که بی بی سی فارسی متهم به دزدی اسناد و مقالات شده است اما طرف مقابل (فخرآور) نیز کارنامه درخشانی در این زمینه ندارد.

 فخرآور پیش تر به دلیل انتشار کتاب رفیق آیت الله متهم به جعل و تحریف وقایع تاریخی به ویژه از سوی سلطنت طلبان شده است . او در این کتاب مدعی می شود که فرح دیبا (پهلوی) در به ثمر نشستن انقلاب سال 57 نقش اساسی ایفا و به شاه پیشین ایران خیانت کرده است.

حالا باید صبر کرد و منتظر واکنش بی بی سی نسبت به اتهام دزدی را بود .دسته کم سکوت فعلی این رسانه ،نشان از تایید ادعای فخرآور در این مورد را دارد.

نظر دهید
مطالب مرتبط