تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
3240
12:44  1396/09/14  

شکایت از مدیریت صدای آمریکا بدلیل نقض آزادی بیان

شکایتشکایت

سهیلا جنگجو کارمند اخراجی میگوید حقوق شهروندی و حق آزادی بیان وی از سوی مدیریت شبکه صدای آمریکا نقض شده است.

صبح روز دوشنبه سیزدهم آذر 96 بدلیل آنچه نقض آزادی بیان و نقض حقوق شهروندی سهیلا جنگجو اشاره شده است، خانم درخشش مدیریت صدای آمریکا نزدیک به سه ساعت در دفتر وکیل شاکی به سوالات پاسخ داد.
در پرونده شکایت سهیلا جنگجو کارمند سابق صدای آمریکا علیه ستاره درخشش تاکید شده است؛ حقوق شهروندی و آزادی بیان او به طور مستقیم و از سوی درخشش نقض شده است. دراین شکایت همچنین آمده است، خانم درخشش در عملی تلافی جویانه به دلیل امضای یک فراخوان در حمایت از سیامک دهقان پور، که در دوران مدیریت او ممنوع التصویر شده است، خانم جنگجو را از صدای آمریکا اخراج کرده‌ است.
شایان ذکر است که این اولین جلسه‌ای است که مدیر بخش فارسی صدای آمریکا به طور مستقیم به سوالات وکیل خانم جنگجو پاسخ داده است. خانم درخشش در اين پرونده شخصا طرف شكايت مي‌باشد.در خصوص صدای آمریکا چهار شكايت ديگر در حال حاضر از طرف شاكيان مختلف در جريان است. پیش از خانم درخشش تعدادی از کارمندان و شاهدان این پرونده برای توضیحات احضار شده بودند.
در دوران ۴ ساله مدیریت احمدی نژادی ستاره درخشش بر صدای آمریکا، بسیاری از کارکنان این شبکه، یا اخراج، و یا مجبور به ترک پست خود شده اند.
لازم به توضیح است که سهیلا جنگجو همسر پیشین مهدی فلاحتی است، که با رانت فلاحتی در زمانی که همسر وی بود در صدای آمریکا استخدام شد.
فلاحتی مجری صدای آمریکا با اجرای برنامه ای با موضوعات فساد و رانت در جمهوری اسلامی در صدای آمریکا شناخته می شد.
نظر دهید
مطالب مرتبط