تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
337
18:06  1394/09/18  

150 هزار امضا در مخالفت با سفر ترامپ به انگلیس

150150

بیش از یکصد و پنجاه هزار شهروند انگلیسی با امضای طوماری با سفر دونالد ترامپ، نامزد احتمالی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری امریکا به انگلیس مخالفت کرده‌اند.

به گزارش رصد تی وی ,این تعداد امضا که در کمتر از 24 ساعت جمع شده بدان معناست که این موضوع در پارلمان انگلیس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
اظهارات جنجالی اخیر این کاندیدای جنجالی جمهوریخواه مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان به امریکا با محکومیت جهانی مواجه شد.
این سخنان از سوی سیاستمداران در سراسر جهان حتی مقامات امریکا و انگلیس نیز محکوم شده است.
میلیاردر ساختمان‌ساز آمریکایی در توجیه اظهاراتش علیه ملسمانان مدعی است سیاستش در این بخش با توجه به حملات تروریستی پاریس بوده است.
سخنگوی دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس گفت: «نخست وزیر به طور کامل با اظهارات دونالد ترامپ مخالف است، (اظهاراتی) که تفرقه‌افکنانه، غیرمفید و کاملا اشتباه است.» گفتنی است حدود 2.7 میلیون مسلمان در بریتانیا زندگی می‌کنند.

کاخ سفید هم اعلام کرده است اظهارات ترامپ «کاملاً با ارزش‌هایی که مبنای پایه‌گذاری امریکا بوده‌اند، تناقض دارد.»
جان کری، وزیر خارجه امریکا روز چهارشنبه هم در انتقاد از ترامپ گفت اظهارات وی بر خلاف قانون اساسی امریکاست.
این نخستین بار نیست که ترامپ علیه مسلمانان سخن می‌گوید. او پیش‌تر نیز خواستار ایجاد یک بانک اطلاعاتی از مسلمانان امریکا برای نظارت بیشتر بر آنها شده بود.
نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری امریکا همچنین در جریان یکی از سخنرانی های انتخاباتی خود گفته بود مسلمانان از حملات تروریستی 11 سپتامبر ابراز شادمانی کرده‌اند.

ترامپ قرار است اوایل دی ماه به سرزمین‌های اشغالی سفر کند و دیداری با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل داشته باشد.
بر اساس اعلام به ادعای یک مقام رسمی اسرائیل که نخواست نامش فاش شود، این سفر دو هفته پیش، و قبل از جنجال های پیرامون اظهارات اخیر ترامپ علیه مسلمانان برنامه‌ریزی شده بود.

نظر دهید
1
1
سامان   1394/09/20 22:12 بعد از ظهر
افراطی افراطی این ها هستند نه داعش
مطالب مرتبط