تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
3508
10:31  1396/11/19  

ویتامینی که خستگی زیاد چشم را کاهش می دهد

ویتامینیویتامینی

از خواص ویتامین B2 می‌توان به حفظ سلامت پوست، مو، ناخن، تقویت بینایی، بهبود عملکرد غده تیروئید، تنظیم سوخت‌وساز چربی‌ها، پروتئین و کربوهیدرات‌ها اشاره کرد.

به گزارش رصد تی وی , به نقل از بهداشت نیوز، ویتامین B2 یکی از مهمترین و ضروری‌ترین ویتامین‌های گروه ب (B Complex) با نام ریبوفلاوین است که نقش مهمی در سلامت ارگان‌های مختلف بدن دارد. حضور این ویتامین برای عملکرده غده تیروئید الزامی است. شیر، بادام، تخم مرغ، گندم و غلات از منابع مهم تامین کننده این ویتامین هستند.
خواص ویتامین B2 :
از اصلی‌ترین نقش‌های ویتامین B2 (ریبوفلاوین) در بدن کمک به رشد کافی و توسعه بافت‌های مولد اندام‌هایی همچون پوست، اندام‌های رابط، چشم‌ها، اعضای موکوسی، سیستم عصبی و سیستم ایمنی است.این ویتامین همانند ویتامین B1 نقش مهمی در فعالیت سوخت و ساز چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌ها دارد و باعث تولید انرژی در بدن می‌شود.دریافت مقادیر کافی ویتامین B2 باعث تولید گلبول‌های قرمز تازه در بدن شده و باعث افزایش گردش خون و رسیدن اکسیژن به تمامی بافت‌های بدن می‌گردد.تقویت و حفظ سلامت پوست، ناخن و مو از خواص ویتامین B2 است. همچنین مصرف  این ویتامین برای درمان جوش و آکنه مفید است.یکی از مهمترین کاربردهای این ویتامین در بدن، تنظیم عملکرد غده تیروئید است.وجود مقادیر کافی ریبوفلاوین در بدن، از بروز برخی بیماری‌های شایع نظیر سردردهای میگرنی، آب مروارید، آکنه، آماس پوست، رماتیسم مفاصل و اگزما پیشگیری می‌کند.حفظ سلامت قرنیه و تقویت بینایی از دیگر خواص آن است. مصرف این ویتامین خستگی زیاد چشم را کاهش می‌دهد.ریبوفلاوین در بهبود زخمهای دهان، لبها و زبان موثر است.مطالعات نشان می‌دهند که ریبوفلاوین می‌تواند فعالیت ویروس ایدز را کاهش دهد. به‌طور کلی دریافت مقادیر کافی از این ویتامین به جذب بهتر سایر عناصر غذایی در بدن کمک می‌کند.حضور آن برای سلامت جنین بسیار حائز اهمیت است و از این رو مصرف آن در دوران بارداری ضروری است. حمایت بدن در مقابل برخی آسیب‌های سلولی که منجر به سکته قلبی میشود، از خواص دیگر ویتامین B2 است.

نظر دهید
مطالب مرتبط