تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
664
17:44  1394/10/22  

صادق صبا از ریاست بی‌بی‌سی فارسی کنار گذاشته می شود

صادقصادق

رزیتا لطفی جایگزین صادق صبا در بی بی سی فارسی می شود.

سایت رسمی بی بی سی اعلام کرد با کنار گذاشتن صادق صبا رسما از بیست و پنجم ژانویه رزیتا لطفی مدیر جدید بخش فارسی بی بی سی است.
سایت بی بی سی فارسی در این باره نوشته است

"خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت.
او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود.

آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت آن رسیده که نیروهای تازه نفس تری این مسئولیت سنگین را به عهده بگیرند".

او که در هفت سال گذشته ریاست بخش فارسی بی‌بی‌سی را به عهده داشته، گفت که هر جا باشد پشتیبان بخش فارسی بی‌بی‌سی خواهد بود و برای همکاران خود در این بخش و جانشین خود رزیتا لطفی آرزوی موفقیت کرد.

رزیتا لطفی می‌گوید: "ریاست بخش فارسی که به تازگی هفتاد و پنج سالگی‌اش را جشن گرفته، افتخار بزرگی است. قصد من این است که با تکیه بر موفقیت کنونی بخش فارسی که هر هفته پانزده میلیون مخاطب رادیویی، تلویزیونی و آنلاین دارد به موفقیت‌های بیشتری برسیم و اعتبار خود را بین مخاطبان ایرانی، افغان، تاجیک و مهاجران فارسی‌زبان در سراسر جهان به عنوان منبع موثقی حفظ کنیم که اخبار و اطلاعات را بی‌طرفانه ارائه می‌کند".

خانم لطفی با تأکید بر حضور گسترده بی‌بی‌سی فارسی در شبکه‌های اجتماعی، گفت که تلاش برای نوآوری در این زمینه ادامه خواهد یافت. او گفت که قصد دارد ارتباط مؤثرتری با مخاطبان برقرار کند.

رزیتا لطفی فارغ‌التحصیل زبان انگلیسی از دانشگاه تهران است و در مدرسه مطالعات شرق‌شناسی و آفریقای دانشگاه لندن در رشته مطالعات خاورمیانه تحصیل کرده است. او در سال ١٩٩٦ به عنوان تهیه‌کننده به بخش فارسی پیوست و مسئولیت‌های مختلفی در بخش‌های خبری بی‌بی‌سی داشته است."
نظر دهید
مطالب مرتبط