تحلیل و بررسی رسانه های ماهواره فارسی زبان
83
مسابقات قهرمانی تیروکمان آسیا؛
13:32  1394/08/17  

دومین افتخار تاریخی برای تیراندازی بانوان

دومیندومین

بانوی کماندار ایران که در رقابتهای پارالمپیک لندن موفق شد به عنوان نخستین بانوی مدال‌آور تاریخ ورزش کشور در بازی‌های المپیک و پارالمپیک لقب بگیرد، امروز یکشنبه به افتخار بزرگ دیگری دست پیدا کرد.

به گزارش رصد تی وی ,به نقل از خبرگزاری مهر، زهرا نعمتی امروز یکشنبه در مسابقات قهرمانی تیروکمان آسیا که در تایلند در جریان است، در ماده ریکرو انفرادی زنان با نتیجه ۷ بر ۳ از سد کمانداری از ویتنام گذشت و به دیدار پایانی این رقابتها راه پیدا کرد.

بر این اساس، نعمتی موفق شد سهمیه حضور در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ برزیل را بدست آورده و افتخار بزرگی را برای خود و ورزش بانوان کشور رقم بزند. وی امروز و در رقابتهای بخش انفرادی بانوان با شکست حریفانی از ازبکستان، کره‌شمالی، مغولستان و ویتنام راهی فینال شد و بر این اساس سهمیه‌ ایران برای حضور در بازی‌های المپیک ریو مسجل شد. این بانوی کشورمان در فینال مقابل حریفی از کره‌شمالی قرار می‌گیرد.

زهرا نعمتی که برای اولین بار در طول تاریخ ورزش کشورمان به عنوان یک فرد دارای معلولیت سهمیه بازی‌های المپیک را دریافت کرد، در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ - لندن موفق به کسب مدال طلا شده است.

این بانوی کماندار ایران همچنین رقابتهای آسیایی تایلند، برای کمانداران دارای معلولیت را نیز پیش رو دارد و با شرکت در این مسابقات برای کسب سهمیه پارالمپیک نیز تلاش خواهد کرد. با این حال به نظر می‌رسد انتخاب این کماندار، حضور در رقابتهای المپیک ۲۰۱۶ ریو باشد.
نظر دهید
مطالب مرتبط